The app calculates the cost per kilogram based on the value of the product in grams. For example, 250 grams of cheese worth 107 rubles, while a kilo will cost 428 rubles.
You can also calculate the cost of grams, enter the weight and the price per kilogram.
There is a small story calculations to verify the last 5 values entered.
You can also calculate the cost of grams, enter the weight and the price per kilogram.
There is a small story calculations to verify the last 5 values entered.
Show More