Price Unit Calcualtor icon

Price Unit Calcualtor

Antoha Digital
Free
50+ downloads

About Price Unit Calcualtor

In shop, you can see same good by different prices. For example, pacakge of chips can cost $1.5 for 100 gramms and other package costs $2 for 140 gramms. Which one is more profitable? With this app you can easliy find out.
App has simple and user friendly interface.
Pull down to refresh calculations for next compare.
Download, try it and send feedback in reviews for improve this app in future!

Price Unit Calcualtor Screenshots